Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

Bardzo nam miło, że mogliśmy wczoraj z naszymi Kwartalikami zagościć w Szkolnym Klubie Gier Planszowych SP5 "Wysoka PION-tka". Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie oraz wspólną zabawę. Dziękujemy także opiekunce Klubu pani Małgorzacie Bernatowicz - za zaproszenie:)

wysokapiantka2019rfr

I już wracamy do "Kwartalików" Dzisiaj odwiedziliśmy z naszą grą - Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną "Arka Noego". Było super. Siostrze Andrzeji Ochman dziękujemy za zaproszenie.

pixblock2019tgtgt2ase


A w szkole prezentowaliśmy grę uczniom klas 2 i 3. Nie było łatwo - bo nasze "Kwartaliki" są grą rodzinną, ale z tych lekko bardziej zaawansowanych. Jednak wszyscy dali radę i zbudowali piękne kwartały:)

pixblock2019tgtgt2asea

Tymczasem na spotkaniach Planszopernika - zagrywamy się w "Kwartaliki" - w końcu to nasza gra:) Poza tym musimy dobrze poznać jej zasady bo będziemy ją prezentować już od piątku w wielu miejscach.

kwartaliki2019tgtryreew

Kolejne spotkanie z "Kwartalikami". Tym razem prezentowaliśmy naszą grę w Pubie Drzwi Zwane Koniem w Katowicach. Bardzo się cieszymy, że gra się spodobała i wzbudzała spore zainteresowanie.

kwartaliki2019tgtryreew2

Bardzo dziękujemy Klubowi Gier Planszowych - "Bastylion" za ciepłe przyjęcie naszej gry "Kwartaliki", której prezentacja odbyła sie w Pubie "Fusch". Cieszymy się, że gra się spodobała i przypadła graczom z "Bastylionu" do gustu.

kwatrtalikibastylion2019f

Dzisiaj, 30 października 2019r. - rozpoczęliśmy spotkania z naszą grą "Kwartaliki". W listopadzie będzie ich sporo. Jako pierwsi grą "bawili" się uczniowie klasy 2 - kolorując pudełko, które jest kolorowanką:)

kwartalikikolorowanka2019rfr

Następnie Emilka z Edterka - bawiła się świetnie przy układaniu domina - bo przecież kafelki "Kwartalików" to nic innego jak domino.

kwartalikikolorowanka2019rfr2

Na koniec uczniowie klas 5 i 6 ( w lekko mniejszym składzie) po raz pierwszy zapoznali się z grą i... gra się im podobała. Prawie wszyscy chcieli ją kupić:) Niestety na razie nie jest to możliwe. Może w przyszłości:)

kwartalikikolorowanka2019rfr2a

I.... wreszcie mamy ją:))))) Prawie wszystkie elementy gry "Kwartaliki" są już gotowe - drukuje się jeszcze tylko instrukcja. Tymczasem prezentujemy naszą grę w całości po raz pierwszy!!!! Już dzisiaj pierwsze rozgrywki, a w listopadzie ruszamy w różne miejsca z naszymi Kwartalikami. Będzie także wideo instrukcja:)) Jak wam się podoba gra? Piękne podziękowania dla pani grafik - Katarzyny Cieślak!!!!

kwartaliki2019rfrtree

Zapraszamy na spotkanie z naszą grą "Kwartaliki". Grę będziemy prezentować przez prawie cały listopad w różnych miejscach w Bytomiu i na Śląsku i tak:

 

5 listopada
na Bastylionie w Pubie Fusch w Bytomiu od 19.30 do 21.00
4 i 6 listopada
w Szkole Podstawowej nr 1 w Wojkowicach od 12.30 do 13.30
6 listopada
w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu od godziny 13.30 do 15.30
6 listopada
w PrzyPlanszy w Pubie Drzwi Zwane Koniem w Katowicach od godziny 18.30 do 20.30
8 listopada
Świetlica Środowiskowa Świetlica "Arka Noego" w Bytomiu godzina 16 do 17.00

12 listopada
w Szkole Podstawowej nr 5 w Bytomiu od godziny 15 do 16.00
14 listopada
w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Games Roomu dla rodziców od 17 do 19.00
16 listopada
Gryfny Szpil - Kopalnia Guido w Zabrzu od godziny 20 do 22.00

19 listopada
w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 2 w Katowicach od 15.30 do 16.30
25 listopada
w Szkoła Podstawowa nr 4 w Bytomiu, Mistrzostwa w "Kwartaliki" - od 16.00 do 17.30
29 listopada
w I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu, SmolGames od 15 do 18.00
30 listopada
Becekowy Pokój Gier w BCK-u w Bytomiu od 13.30 do 15.30
Spotkanie w salce na plebanii przy parafii św. Wojciecha od 15.30 do 17.30
6 grudnia - pożegnanie z prezentacjami
w kawiarni planszówkowej Ludiversum w Katowicach od 16.00 do 19.00

 

Bardzo dobra wiadomość - udało nam się pozyskać środki na wydanie kilkunastu egzemplarzy naszej gry - a także zorganizowania w "Kwartaliki" turnieju. Bardzo się cieszymy. Udało nam się także znaleźć odpowiednie pisaki i... mamy nowe pionki - lekko mniejsze (będą w kolorach) ale i tańsze:)

chlopek2019kwartaliki

Wakacyjna bomba:))) Dzięki niesamowitej pani grafik - Katarzynie Cieślak oraz zaangażowaniu pana Darka z Pracowini Reklamy "Arcana" - powstał prototyp naszej gry "Kwartaliki". Przypomnę, że gra jest autorstwa członków naszego Klubu - a uczniów "Czwórki" oraz opiekuna Klubu - pana Bartka Zbączyniaka i powstała z myślą o rewitalizacji Bytomia. Niestety rok temu nie udało się gry wydać. W tym roku - mamy nadzieję, że w kilku egzemplarzach pojawi się na stołach Plaszopernika i ... Będziemy na bieżąco informować o naszych planach i ewentualnych dalszych sukcesach:). Na razie cieszymy się egzemplarzem testowym - a jest na co popatrzeć:)))

kwartalikiogladka2019aa
kwartalikiogladka2019aa2

kwartalikiogladka2019aa23

Pan Bartek wraz z Zuzią miał przyjemność podczas XIV Bytomskich Dni Organizacji Pozarządowych w Bytomiu prezentować naszą Planszopernikową nową grę "Kwartalik". Gra cieszyła się dużą popularnością i nikt po pierwszej rozgrywce nie chciał odchodzić od stołu:)

noweksiazki2018rfr2456

Bardzo się z tego cieszymy. Grą zainteresowało się także Biuro Promocji Bytomia, dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wam napisać, że gra będzie wydana (co jest naszym marzeniem) i dostępna dla każdego. Dziękujemy pani Ewelinie za zaproszenie i pomoc:)

noweksiazki2018rfr24567

W piątek, grupa starsza Planszopernika wzięła udział w spotkaniu z panią Eweliną Romuzgą z Centrum Doradztwa Strategicznego podczas którego uczniowie "czwórki" dowiedzieli się co to jest rewitalizacja. W jakich obszarach się rewitalizację prowadzi i dlaczego jest tak bardzo ważne, by do tego procesu, by okazał się skuteczny, powinni włączyć się mieszkańcy rewitalizowanych obszarów.

robimygre2018yhaysad

Następnie, bardzo krótko, pan Bartek, uporządkował naszą wiedzę na temat gier planszowych, ich rodzajów, oraz mechanik jakie w nich wstępują i... przystąpiliśmy do próby stworzenia własnej gry planszowej, która będzie - starała się przybliżyć graczom problemy związane z rewitalizacją:) Jak nam poszło? Zobaczymy za kilka miesięcy - kiedy zakończymy nad nią prace. Na razie trzymajcie za nas kciuki.

robimygre2018yhaysad2

 

Kwartaliki

Edterkowy Planszopernik

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas