Szkolny Klub Gier Planszowych

"Planszopernik"

 - 14 członków naszego Klubu wzięło udział w fantastycznej imprezie planszówkowej, II edycji "Planszówek w Spodku!", która odbyła się 14 września 2019r. w Katowicach.

spodekplanszowki2019rfr

Bawiliśmy się  świetnie. Przez 4 godziny udało nam się zagrać w 17 różnych gier!!! Bardzo nam się podobały. Zaprezentowaliśmy też nasze Kwartaliki i... zobaczymy:)))

spodekplanszowki2019rfr2

Bardzo dziękujemy przedstawicielom wydawnictw za cierpliwość w tłumaczeniu nam zasad gier. Oczywiście weźmiemy udział także w kolejnej edycji:))

spodekplanszowki2019rfr23

 

Rozpoczęliśmy "Sezon na Planszówki" w naszej szkole z mocnym otwarciem. W tym tygodniu zorganizowaliśmy 4 godziny z grami planszowymi dla klas I, II i III, oraz klas od IV do VII. W zajęciach wzięła rekordowa ilość dzieciaków - prawie 80tka:)) Zobaczymy czy młodzi fani gier planszowych wytrwają do końca roku:) Graliśmy raczej w gry ograne - bo było to takie spotkanie oragnizacyjne. Pojawiły się jednak nowości - przede wszystkim gry z wydawnictwa Tactic, które otrzymaliśmy ostatnio, a także wspaniała gra "Figur Figle", i kultowy u nas już Wirus. Łącznie zagraliśmy w ponad 30 gier:)

Planszopernik - klasy IV-VII
klasy232019wrzesien123
Planszopernik - klasa 1
klasy232019wrzesien12
Planszopernik klasy 2-3

klasy232019wrzesien1

Już za chwilę, już za momencik startujemy!!! I zaczynamy od:)

 

W sobotę - 14 września jedziemy do Katowic na Planszówki w Spodku. Będziemy tam - jak będzie taka możliwość pokazywać też naszą grę:)

qnm76xrjkzpr8dv5 r2 940aa

Tydzień później, 21 września, pojawimy się z grami planszowymi w Lublińcu na kolejnej edycji imprezy - "Patriotyczny Lubliniec"

patriotycznylubliniec2019rfrfr

Nie minie miesiąc a my będziemy organizowali Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikubie - 18 października 2019r.

Bytom2019rummikub

Wreszcie - najprawdopodobniej - 15 listopada 2019r. odbędzie się IX edycja Festiwalu Gier Planszowych, na którym odbędzie się Turniej gry "Kwartaliki" a także i inne turnieje:) Będzie się działo:)

turniejkwartaliki2019ed

Bardzo się cieszymy, że w akcji "Paczki dla Klubów #1" udało nam się zdobyć 3 fajne gry:)) Dziękujemy za nie wydawnictwu Tactic, które gry zasponsorowało, oraz organizatorom akcji czyli grupie "Kluby Gier Planszowych". Na pewno zobaczycie gry na naszych wrześniowych zajęciach, na Festiwalu Gier Planszowych, który - już możemy zdradzić odbędzie się w listopadzie. Jako pierwsi wypróbują je jednak uczestnicy Letniej Akademii Stepowania w Kokotku, którzy poza nauką tańca uwielbiają grać w gry planszowe:).

tacticgrydziekujmey2019a

Kwartaliki

Edterkowy Planszopernik

Spotkania z Planszówkami

Wspierają nas